W  dzisiejszych czasach dzięki nowoczesnemu wyposażeniu gabinetu , dentysta jest w stanie odsunąć  zbieg usunięcia zęba o wile lat. Profilaktyka (min. lakowanie , lakierowanie ), nowe techniki leczenia zastosowane w leczeniu kanałowym i odbudowie zęba, pozwalają nam zachować długo piękny uśmiech.

Ekstrakcja zęba jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na usunięciu zęba z zębodołu. Usunięcie zęba zostaje wykonane przy użyciu odpowiedniego narzędzi dentystycznych, których wybór jest uwarunkowany od danego przypadku.

Ekstrakcję zęba przeprowadza się przy znieczuleniu miejscowym, do ekstrakcji kwalifikują się zęby bardzo zniszczone. W niektórych przypadkach istnieje konieczność usunięcia zdrowych zębów w związku ze wskazaniami ortodontycznymi lub w trakcie przygotowania jamy ustnej do protezowania.

Ekstrakcja zęba w dzisiejszych czasach jest już ostatecznością. Bardzo wiele przypadków chorych zębów udaje się odratować przy pomocy leczenia kanałowego pozwalającego zachować zęby. Zawsze mamy na uwadze dobro naszego klienta, dlatego pracujemy na nowoczesnym sprzęcie w oparciu o najnowsze i najbardziej skuteczne rozwiązania.