Pakiet higienizacyjny to:

-Piaskowanie zębów (usuwanie osadu, przebarwień)

-scaling (usuwanie kamienia nazębnego)

-Fluoryzacja (lakierowanie zębów)

-Przegląd zębów

Zdrowy, piękny uśmiech jest wizytówką każdego człowieka.

Przekonaj się czy problem z nieprawidłową higieną jamy ustnej nie dotyczy Ciebie.

Osad i kamień nazębny powodują widoczne przebarwienia zębów obniżając estetykę uśmiechu, ponadto przyczyniają się do stanu zapalnego dziąseł, który objawia się zaczerwienieniem, wzmożonym krwawieniem oraz często jest przyczyną nieświeżego zapachu z ust. (halitoza)

Długotrwałe zaniedbania higieniczne doprowadzają do przewlekłego stanu zapalnego w obrębie  zęba, powodując destrukcję przyzębia, zanik kości wyrostka zębodołowego, a w konsekwencji ich rozchwianie  i utratę. (paradontoza)

Trzy etapy profesjonalnej higienizacji:

 

Scaling – zabieg polega na przyłożeniu końcówki ultradźwiękowej  scalera w miejsce gdzie występuje kamień. Pod wpływem drgań dochodzi do rozbicia złogów .Po wykonaniu zabiegu polerujemy oczyszczone zęby specjalną pastą polerską, szczoteczką lub gumką.

Piaskowanie- zabieg polega na usunięciu osadów i przebarwień, które znajdują się na powierzchni zębów pochodzenia zewnętrznego (palenie tytoniu, kawa, herbata, wino i inne pokarmy barwiące). Czyszczenie zębów z zanieczyszczeń odbywa się przy pomocy piaskarki, proszku wraz ze sprężonym powietrzem i wodą, które uderzając w powierzchnie szkliwa powoduje usunięcie osadu. Piaskowanie jest zabiegiem bezbolesnym i bezpiecznym.

Lakierowanie (fluoryzacja)  -polega na naniesieniu na wszystkie powierzchnie zębów lakieru zawierającego fluor. Jego działanie polega na zabezpieczeniu zębów przed ewentualną nadwrażliwością po wykonaniu zabiegu scalingu i piaskowania. Wykonywany 2-3 razy w roku remineralizuje uszkodzone szkliwo i zabezpiecza je przed działaniem szkodliwych kwasów.

Zadbaj o  swój piękny, zdrowy uśmiech już dziś

Zapraszamy na profesjonalny zabieg  higienizacji .