Lakierowanie.

Zabieg polegający na pokryciu powierzchni zębów lakierem zawierającym niskie stężenie fluoru i gwarantującym dłuższe jego działanie.

Forma aplikacji w połączeniu z niskim stężeniem eliminuje ryzyko przedawkowania a pozwala na wytworzenie stabilnej rezerwy CaF. Dzięki temu ząb jest lepiej zabezpieczony przed działaniem bakterii i błędami dietetycznymi (duża ilość słodyczy).

Niestety, w trakcie wieloletniej praktyki stwierdzamy, że większość dzieci w wieku przedszkolnym zaliczamy do grupy podwyższonego ryzyka próchnica.

By określić konieczność stosowania profilaktyki fluorowej niezbędne jest oznaczenie stężenia fluoru w wodzie pitnej. Normą jest 0,8mg/l do 1,0 mg/l (to stężenie jest optymalne dla profilaktyki zębów i nie wymaga innych metod profilaktyki fluorowej).

W Rzeszowie zawartość fluoru w wodzie wynosi ok 0,23mg/l * czyli jest znaczenie niższa od wymaganej, dlatego konieczne jest stosowanie profilaktyki fluorowej.

Zalecenia stosowania lakierowania dla osób z grupy ryzyka próchnicy** :
Wiek 0-5 lat lakier 2 razy do roku
Wiek 6-12 lat lakier 2-4 razy do roku
Wiek >12 lat lakier 2-4 razy do roku

Źródła:
* http://www.mpwik.rzeszow.pl/
** „Stomatologia wieku rozwojowego” 2007 pod red. Marii Szpringer-Nodzak

Jak wykonujemy lakierowanie:
Jest to zabieg bezbolesny. Preparat nanosimy na zęby pędzelkiem.

mytooth.info.lakier01-003

Osuszamy zęby i nanosimy pędzelkiem lakier.

mytooth.info.lakier01-004

Po lakierowaniu przez 1h nie jemy i nie pijemy. W dniu zabiegu zaleca się nie myć zębów.

Zawsze mamy na uwadze dobro naszego klienta, dlatego pracujemy na nowoczesnym sprzęcie w oparciu o najnowsze i najbardziej skuteczne rozwiązania.